Salt Lake City po raz pierwszy.

cropped-utah1-005.jpg

Podczas swojego pobytu w USA miałem dwukrotnie możliwość pomieszkiwania w Utah. Raz przez parę dni potem przez tydzień. Za każdym razem bazą była miejscowość Provo na południe od Salt Lake City.

Do miejscowości dojechałem autostradą I15. Granicą Nevady i Utah biegnie graniczna linia strefy czasowej Pacyfiku, także jadąc z Nevady jesteśmy godzinę do tyłu. Sama droga przekracza granicę stanu poprzez kanion rzeki Virgin,

potem  mijamy miejscowość St George, a sama autostrada wije się między górami. Ja jechałem przez Utah o 10-11 w nocy i widok był niesamowity kiedy droga prawie na wysokości wierzchołków mijała okoliczne szczyty, wszystko zaśnieżona i ja sam i góry. Totalne pustkowia. Kiedy w połowie drogi zebrało mi się na spanie gdzieś w okolicy Beaver zjechałem i walnąłem sobie jakiś napój z efedryną dla kierowców tirów. W pewnym momencie zasuwałem 120 min na godzinę i tylko szczęście uchroniło mnie od wjechania na policję na mostku parę mil przed Provo. Wrażenia niesamowite. Kiedy rano obudziłem się w motelu wszystko było zasypane śniegiem, a był marzec, dookoła góry.

Polecam wszystkim fanom Dzikiego Zachodu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s